Yağ Enjeksiyonu

Service Details

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu çok uzun yıllardan beri estetik cerrahide tercih edilen prosedürlerden biridir. Her geçen gün yağ enjeksiyonu ile yeni yöntemler geliştirilmektedir. Yüze dolgu amaçlı yağ verildiğinde kök hücreler değişime uğramakta, fibroblastlara dönüşmektedir.

Sonrasında kolajen sentezlenmekte ve cildin gençleşmesini sağlar. Klasik yağ enjeksiyonunda yağ liposuction tekniği ile alınmaktadır, ve santrifuj edilir. Tekrardan problem olan bölgeye enjekte edilir. Ortalama 12-18 ay kalıcılığı bulunmaktadır. Birkaç kez yeniden uygulanması gerekebilir.

Yağ enjeksiyonu ile yüzdeki azalan yağ yerine yerleştirilmiş olur. Yüz daha gergin, diri ve genç bir ifade kazanmış olur. Kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonunda yine aynı teknikle yağ alınır. Yağ hücresinden bir cihaz yardımı ile kök hücre üretimi gerçekleştirilmektedir.

İki saat süren prosedür sonrası üretilen kök hücreler yağ ile karıştırılarak kişinin cilt altına enjekte edilir. Antiaging etkisi fazladır. Yağ enjeksiyonlarının başlıca kullanım amacı derinin görünümünü iyileştirmektedir. Bu teknikle yüzdeki kırışıklıklar, yanaklarda ve derideki çökük alanlar ve bazı izler tedavi edilmektedir. Yağ enjeksiyonu hastane ortamında genelde lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Yüz bölgesindeki çöküklükler, popo büyütmede, bacak kalınlaştırmada kullanılmaktadır.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurun Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.