Kadınlarda Saç Ekimi

Service Details

Kadınlarda Saç Ekimi

Çağımızın en büyük problemlerinden bir tanesi de şüphesiz saç dökülmesidir. Saç dökülmesinin nedenlerinde bakıldığında, yorgunluk, stres ön sırayı çekmektedir. Saç ekimi denince akla erkeklerin yaptırmış olduğu bir işlem gibi gelse de söz konusu dökülme kadınlarda da fazla bir oranda meydana gelmektedir.

Her insan gibi kadınlarda da dökülebilen saçlar, özgüvensizlik hissine sebebiyet verebilmektedir. Bu tarz kötü duyguların oluşmaması adına kadınların da saç ektirmesi hem görünümlerin hem de kaybettikleri özgüvenlerini geri kazanmalarını sağlamaktadır. Dolayısıyla kadınlar da uzman ekibimiz ve deneyimli personellerimizden destek almaları gerekmektedir.

Kadınlar Saç Ektirebilir Mi?

Kadınların da saç ektirmesi tıpkı erkekler gibi gayet doğal ve kolay bir yöntemdir. Fakat kadınların saç ekimi, erkeklerinkine nazaran bir takım farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıkların en başında, erkeklere uygulanan saç kazıma yöntemi kadınlara uygulanmamaktadır. Bu sebeple mevcut saçlarınızın uzunluğu ve kısalığı değişmeden, dökülen saçlarınızın yerini kolaylıkla doldurabilirsiniz. Son derece güvenli ve etkili bir ekim olmakla beraber, saç derisine herhangi kesik veya dikiş söz konusu değildir. Genellikle lokal olmak üzere istinai durumlarda genel anestezi uygulanmaktadır. Bu bağlamda saç ekimi uygulanacak kişi hiçbir ağrı sızı hissetmeden işlem başarıyla tamamlanmaktadır.

Kliniğimizden randevu aldığınızda, saç yapınız ve durumunuz uzman hekimlerimizce kontrol edilir, eğer saç ekimine uygunsanız tedaviniz en kısa sürede başlatılır. Saç ekim işlemi sonrasında, sağlıklı saçlara ulaşmanız kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama bir yıl kadar bir zaman almaktadır. Bu süre zaafında görünümünüzden hiçbir şey değişmez. Bu zaman içerisinde saç bakımlarınızı aksatmamanız, uzman hekimlerimize düzenli olarak randevu alıp kontrollere gelmeniz son derece önemlidir.

Kadınlarda Saç Ekimi İşe Yarar Mı? Ne Kadar Başarılı?
Kadınlarda saç ekiminde uzman ekibimiz ve doktorumuz tarafından saç ekimi yapıldığı takdirde %99 oranında başarıya ulaşabilmek mümkündür. Çok başarılı yüz güldürücü ve hayat kurtarıcı bir yöntemdir.

Kadınlarda saç dökülmesinin nedenlerine inildiğinde birden fazla faktörün karşımıza çıktığın görmekteyiz. Bu faktörler incelendiğinde;

Genetik Faktörler
Kadın saç dökülmesi, erkeklerin saç dökülmesine benzer olmakla birlikte beraberinde bir takım farklılıklar getirmektedir. 2. Dereceden yakınlarından başlayarak ailesinde saç dökülmesi yaşayan kadınların, mutlaka tedavi ve teşhis sürecin başlatmaları gerekmektedir. Her hastalıkta olduğu gibi saç dökülmesinde de erken teşhis büyük önem taşımaktadır. Şayet saçınıza bağlı saç dökülmesi, seyrelmesi gözlemlediyseniz mutlaka bir saç kliniğinden randevu almanız gerekmektedir.

Hormonal Dökülme
Kadınların salgılamış olduğu bir takım hormonlar, direkt olmasa da dolaylı yoldan saç sağlıklarını da etkilemektedir. Kadınların östrojen progesteron gibi salgıladıkları hormonlar yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmeleri açısından son derece önemlidir. Lakin bu homonların dengesiz, düzensiz olması saç sağlığında olumsuz bir etkiye sebebiyet vermektedir. Dolayısıyla âdet, doğum, menopoz gibi durumlarda saç dökülmesi meydana gelmektedir.

Kozmetik Ürünler
Kozmetik ürünler şüphesiz ki kadınların sürekli ve devamlı olarak kullandıkları ürünlerdir. Yapılan araştırmalara göre saç boyası, saç spreyi, jöle gibi ürünlerin saçın genel yapısını yıprattığı, kreatin yapısının bozulduğu gözlemlenmiştir. Şayet saçlarınız bu ürünlerden dolayı yıprandıysa uzman bir saç kliniğine uğramanız sizin yararınıza olacaktır.

Psikolojik Nedenler
Psikolojik nedenlere bakıldığında, stres ve uyku bozukluğu kadınlarda saç dökülmesinin nedeni olabilir. Tüm bunlarla beraber anksiyete depresyon gibi psikolojik durumlar, saçın genel yapısını bozmakla birlikte saç köklerini olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

Service

Kadın Saç Ekimi ile Erkek Saç Ekimi Farkları

Erkeklere yapılan saç ekiminde saçlar tamamen kazıtılmaktadır. Böylece saç ekimi için donör toplanması ve saç ekiminin gerçekleşmesi kolaylaşmaktadır. Fakat bu işlem kadınlarda tercih edilmemektedir. Saçlar tıraşlanmadan, kesilmeden saç ekimi gerçekleşebilmektedir. Kadınlarda genellikle saçın ense kısmında belirlenen bir alan açılıp belirlenerek bu alandan saç kökleri toplanır. Saçların tamamı kazıtılmaz sadece bölgesel olarak donör toplanır. Bu nedenle kadınlara yapılan saç ekimi, erkeklerden farklıdır.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurun Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.