Kol Estetiği

Service Details

Kol Estetiği

1. Ameliyatsız Kol Estetiği(AWT)
2. Liposuction ile Kol Estetiği
3. Lazer Lipoliz ile Kol Estetiği
4. Kol Germe Ameliyatı

Kol sarkmalarında problemler kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bazen derinin yapısı bozulmuş ve bölgesel yağlanma artmıştır; bazen de hızlı kilo vermeye bağlı ciltte sarkma söz konusudur. Hafif sarkmalarda AWT uygulamaları ile başarılı bir şekilde sonuca ulaşılır. Kol bölgesinde sıkılaşma, toparlanma ve incelme olur.

Eğer sarkma yok sadece yağlanma varsa liposuction (yağ alma) yeterli olacaktır. Eğer yağlanma var ve ciltte gevşeklik varsa lazer lipoliz veya lazer liposuction yapılması önerilir. Deri kalitesi bozulmuş ve çatlaklar da varsa kol germe ameliyatı gerekecektir. Bazı hastalarda ise hem liposuction hem de kol germe kombine edilebilir.

Aşırı kilo vermeye bağlı sarkıklık ve deformasyonlar kol germe ameliyatı ile düzeltilerek kolların gerginliği sağlanacaktır. Ancak kol germe kolun arka kısmında dikme bir iz oluşturacağından ancak deformasyonu ve sarkıklığı ileri derecede olan uygun hastalar için önerilen bir yöntemdir. Kol germe ameliyatı lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılmaktadır.

Kol iç ve arka kısmından uzun bir elips şeklinde deri ve yağ dokusu çıkartmaktadır. Kesi yeri iki tabaka halinde içten ve dıştan estetik bir dikişle dikilir, kollara özel bir korse veya bandaj takılır.

Cilt yapısındaki gevşeklik, hiç spor yapmamak, sürekli kilo alıp vermek, yaşlılık, ve genetik yapı gibi nedenlerden dolayı üst kolunuzda sarkmalar meydana gelebilmektedir. Yaptığınız egzersizler kollarınızı güçlendirmenize yardımcı olur ve kol kaslarınızın gelişmesini sağlar, fakat esnekliğini kaybetmiş ve yağ birikmiş deriye faydalı olmaz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurun Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.