Tıraşsız Saç Ekimi

Service Details

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Hem kadınların hem de erkeklerin şüphesiz en doğal aksesuarları saçlarıdır. Bu bağlamda saçlarımıza iyi bakmak bizler için çok önemlidir. Fakat bazı sorunlar nedeniyle, saçlarımız erken dökülmeye başlayabiliyor. Her ne kadar saç dökülmesinin önüne geçmek için çeşitli ürünler kullansakta, bu ürünler her zaman işe yaramıyor.

Bu tarz olumsuz durumlarda en etkili yöntem tabi ki saç ektirmektir. Gelişen teknoloji ve uzaman hekimlerimiz, tüm Dünyadaki gelişimleri kullanarak, saç tıraşı yapmadan saç ekimini mümkün kılan teknolojileri kullanmaktadır. Bu teknolojinin adı DHI'dır.

DHI Tekniği
DHI tekniği başta geleneksek yöntem gibi çalışsa da temel mantığı ve işleyiş yöntemi tamamen farklıdır. Bu teknik, aynı geleneksel yöntemde olduğu gibi ense kökünden alınan saç hücrelerinin, dökülen bölgeye uygulanmasıdır. Bu tekniğin çalışma yöntemi geleneksel yöntemden en büyük farkı, geleneksel yöntemde saç hücreniz, ensenizden alınarak direkt olarak, dökülen bölgeye uygulanmaktadır. Fakat DHI yöntemi ile önce saç kökünün ekileceği yer açılır ardından saç kökü bölgeye yerleştirilmektedir. Bu yöntemin en büyük farkı ise iyileşme süresinin azalmasıdır.

DHI tekniği açmış olduğu kanal, geleneksel yönteme göre daha küçük olduğundan, kabuk bağlama gibi durumlar söz konusu değildir. Saç ekimi sonrası köklerin kabuk bağlaması, görünüş açısından pek hoş durmamaktadır, dolayısıyla başta erkekler olmak üzere kadınlar da bu yöntemi tercih etmektedir. DHI tekniği ile ekilen saçların ve saç derisinin onarılmasında geçen sürenin, büyük ölçüde kısalması en büyük faktödür.

Kadınlarda Tıraşsız Saç Ekimi
Saç dökülmesi yaşayan kadınların saç ekiminden çekinmelerinin en büyük nedeni, saçlarının tıraş edileceğinden görünümlerinin bozulmasıdır. Bu nedenle kadınlarda tıraşsız saç ekimi büyük önem taşımaktadır. Tıraşsız ekim yaptıracak olan kadınların, bu işlemi mutlaka uzman kliniklerce yaptırması büyük önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise tıraşsız saç ekimi büyük ölçekte uzmanlık ve deneyim gerektiren bir işlemdir.

Erkeklerde Tıraşsız Saç Ekimi
Saç dökülmesi günümüzde hemen hemen her erkeğin başına gelmektedir. Bu nedenle saç dökülmesi günümüzün en yaygın sorunlarından bir tanesidir. Saç dökülmesi sorunu gidermek isteyen erkekler ilk olarak saç ekim kliniklerine başvurmaktadırlar. Fakat bu saç ekimi ve yöntemleri zamanla gelişip daha doğal ve kullanılabilir bir hale gelmektedir. Bu nedenle saç ekiminin yapılacağı klinik son derece önem arz etmektedir.

NeoClinic saç ekim merkezlerimizde, uzman personel ve hekimlerimiz Dünyada ve Türkiye’de gelişen son teknoloji ürünlerini kullanarak sizlere hizmet vermektedirler. Saçınızı tıraş etmeden, kafanızda olan saçları ve görünümünüzden hiç ödün vermeyerek saç ekim işlemi uygulanabilen teknolojiler kullanılmaktadır. Bu teknolojilerin en son ve en günceli DHI saç ekim tekniğidir. Bu ekim yöntemi, saçınızı tıraş etmeden saç ekimi yapılmasına olanak sağlayan bir metotdur. DHI yönteminin tek sağladığı avantaj bununla kalmamakla birlikte, saç ekim sonrası saç derisinin onarımını daha kolay bir hale getirmektedir.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurun Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.