Estetik Diş Hekimliği

Service Details

Estetik Diş Hekimliği

Gülüş Tasarımı:

Bireyin ihtiyaç ve beklentilerini hedef görerek yüz şekli, cinsiyeti, yaşı, dudakları, ten rengi ve diş eti formu gibi temel başlıkları bir bütün olarak ele alındığı yöntemlerdir. Genellikle diş beyazlatma, porselen laminate veneer, dental implant veya diş eti şekillendirme gibi bir ya da bir kaç işlemin birlikte uygulanmasıyla elde edilmektedir.NeoClinic Diş Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz tedavilerimiz şu şekildedir;


 • Empress (Full porselen dişler).

 • Porselen Lamina Veneer Uygulaması.

 • Zirkonyum Diş Kaplama.

 • Pembe Estetik (Diş eti estetiği).

 • Diş Beyazlatma.

 • Diş Kristali.

 • Estetik Dolgu Uygulamaları.

 • Inley ve Onley Dolgular.

 • Pembe Estetik:

  Pembe estetik adı ile adlandırılan diş eti estetiğinin en çok ihtiyaç duyulduğu zamanlar çoğunlukla diş etlerinin fazla göründüğü ya da dişlerin kısa göründüğü zamanlardır. “Gummy smile” adı verilen bu hastalarımız basit bir diş eti şekillendirme operasyonu ile rahatlıkla tedavi edilmektedir.

  Diş Beyazlatma (Bleaching) Uygulamaları:

  Halk arasında beyazlatma olarak bilinen Bleaching, tüm dünyada en çok önerilen ve kullanılan bir teknik olma özelliği taşımaktadır. Son derece güvenli, uzun vadede kalıcı sonuçlar görülmesini sağlayan ve hiçbir yan etkisi bulunmayan işlemler bileşiğidir. Ofis tipi diş beyazlatma ve ev tipi diş beyazlatma olarak iki ayrı yönteme yer vermektedir. Hasta ve diş hekim işbirliği ile istenilen tekniğe karar verilmelidir.

  Porselen Laminate Veneer:

  Dişlerin tamamen kaplanmasını gerektirmeyen durumlarda, yalnızca ön yüzlerine yaprak şeklinde yapıştırılan estetik işlemler yöntemidir. Özellikle dişler arasında renk farklılıkları olan kişilerde, dişlerinde şekil bozukluğu bulunanlarda, ön dişlerinde aralık veya çapraşıklık olanlarda rahatlıkla uygulanabilir. Dişinin rengini, şeklini ve boyutlarını değiştirmek amacıyla uygulanabilir ideal bir tedavi yöntemidir.

  Inlay ve Onlay Dolgular:

  Dişinizin çürük yada travma gibi nedenlerle çiğneme yüzeyinin zarara uğramasından dolayı standart dolgu veya kaplamalar yerine tercih edilen restorasyonlara ınlay-onlay dolgu adı verilmektedir. Dişlerde meydana gelen büyük kayıplarda normal dolgular yeterli işlevi göstermemektedir. Inley – onley uygulamaları sayesinde dişlere istenilen işlev geri kazandırılmaktadır. Dişte ki madde kaybına göre özel seramik maddelerden laboratuvar ortamında porselen dolgular hazırlanarak dişin eksik kısmına yapıştırılarak uygulanır.

  Dental İmplant Uygulamaları:

  Diş implantları kaybedilen ya da eksik olan dişlerin yerine yerleştirilen, çene kemiği içine uygulanan ve kemikle kaynaşarak kendi doğal diş kökünüzün görevini üstlenen parçalardır. Dental implant diş, doku dostu titanyumdan üretildiği için vücuda herhangi bir yan etkisi ya da zararı yoktur.

  Bilgi Almak İçin Formu Doldurun Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.