Bacak Estetiği

Service Details

Bacak Estetiği

 • Ameliyatsız Bacak Estetiği (AWT)
 • Liposuction ile Bacak Estetiği
 • Lazer Lipoliz İle Bacak Estetiği Bacak ya da Uyluk Germe
 • Silikon protez ile bacak kalınlaştırma
 • (Çarpık bacak estetiği) Aquafilling ile Bacak Şekillendirme

 • Bacak bölgesinde NeoClinic’de en fazla yapılan programlardan birisi de Lazer Epilasyondur. Yine aynı biçimde ayak terlemesine yönelik “Botulinum” Toksini uygulaması tercih edilen diğer bir uygulamadır. Kişiler kliniğimize bacaklarının incelmesi, ayak bileği estetiği, deformitelerinin düzeltilmesi ve selülit tedavisi sebebiyle başvurabiliyorlar.

  Bacaklardaki sıkça karşılaşılan sorunlar; basenlerin (bacağın dış kısmı) yağlı olması, bacak üst ve iç kısmındaki yağlanmalar, alt bacak iç kısmındaki eğrilikler, dizin iç yanındaki yağ fazlalıkları, ciltteki çöküklükler, varis sorunu ve her iki bacak arasında asimetri olması bunlar arasında sayılmaktadır. Basen bölgesinde ki, bacağın iç kısmında bulunan ve dizin iç kısmında bulunan bölgesel fazlalıklar, yani yağlar için en uygun teknik yağ alma.

  Liposuction ameliyatlarıdır. Bacak eğriliği için, baldır silikonları dediğimiz memeye konulan silikon gibi bacak iç kısmını kalınlaştıran bir operasyon yöntemi mevcuttur. Ciltteki çöküklükler, asimetrik görüntüler dolgu enjeksiyonu ya da yağ enjeksiyonu ile çözülmektedir.Daha önce liposuction yapılmış ve çöküntü gelişmiş kişilerde bacak bölgesine tedavi olarak AWT uygulaması, yağ enjeksiyonu ve dolgu enjeksiyonu yapılmaktadır.

  Çarpık bacak, alt bacak bölgesindeki deformitenin tedavisinde üç çeşit teknik vardır. Silikon protez, yağ enjeksiyonu, aquafilling ile dolgu enjeksiyonu bu teknikler arasında yer almaktadır. Aquafilling ile dolgu enjeksiyonu ameliyatsız bir tekniktir. Spora ve diyete rağmen bir türlü erimeyen yağlarınız için liposuction makul bir tekniktir. Bacaklarda doku fazlalığı ve sarkma gibi sorunlar hızlı kilo alıp verme gibi nedenlere bağlı olmaktadır. Bu durumda bacak germe ameliyatı tercih edilmektedir.

  Liposuction’a alternatif son dönemde tanınmış olan Lazer lipoliz bir diğer tekniktir. Bazen bacak germe estetiği yapılacak bir kişide bunun yanı sıra liposuction da yapmak gerekebilir. Ameliyat süresi 2 ila 3 saat aralığında sürmektedir. Hastanın operasyondan sonra 1 gece hastanede kalması yeterlidir. NeoClinic’te selülit uygulamasında, bacak biçimlendirmede ve bacak inceltmede AWT ( Akustik Dalga Terapisi ) cihazı tercih edilmektedir. Bununla birlikte selülite özel diyet, sonrasında da tedavinin etkinliğini sürdürmek için özel kremler önermekteyiz.

  Bilgi Almak İçin Formu Doldurun Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.