Vajina Estetiği

Service Details

Vajina Estetiği

Genital Bölge Estetiği dediğimizde;

 • Genital Bölge yağlanması ve mons pubisin liposuctionu

 • Labioplasti ile cinsel organ ve iç dudakların estetiği

 • Vajinada genişlemesine bağlı vajina daraltma

 • Hymenoplasti; kızlık zarı dikilmesi

 • Genital bölgeye yağ enjeksiyonu

 • "Vajina daraltma" operasyonu genellikle bir veya birden fazla normal doğum yapmış ya da çok kilolu bebek doğurma hikayesi olan hastalara uygulanmaktadır. Bu tür bozukluklar hem estetik durmamakta hem de cinsel ilişkide sorunlara neden olmaktadır.

  Vajina Daraltma:

  Vajinanın arka duvarından bir parça çıkartılır. Emilir dikiş kullanıldığından dolayı dikiş almaya gerek kalmaz. Bu müdahale ile cinsel ilişki sırasında çiftlere rahatsızlık veren gevşeklik hissini düzeltir.

  Ayrıca operasyon sırasında eğer varsa stres inkontinans (hapşırma,ıkınma vs. gibi nedenlerle idrar kaçırma) veya diğer sarkmalar da düzeltilmektedir. Genital estetikler genellikle sedasyon veya genel anestezi altında yapılır.

  Hastaların beraberinde genellikle idrar kaçırma şikayeti bulunmaktadır. Bu kişilerde vajinanın ön ve arka duvarına cerrahi düzeltme yapılmaktadır. İdrar torbası ve bağırsağın vajen duvarına doğru sarkan kısmı toparlanır. Ameliyat yaklaşık 30-45 dakika sürebilir, ameliyattan sonra 1-2 saat gözlem odasında dinlenmenin ardından hasta rahatlıkla evine gidebilmektedir.

  4-5 hafta sonra cinsel ilişkiye girebilir. Vajina iç dudakların şekli, rengi ve büyüklüğü ırk ve yaşa göre değişkenlik gösterebilmektedir. İç dudaklar genellikle biri diğerinden daha büyük ya da daha uzun olduğundan simetrik değildir. Bunlar yapısal olabildiği gibi sonradan da gelişebilmektedir. İç ve dış dudak operasyonları kızlık zarına kesinlikle zarar vermez. Hamile kalmaya, cinsel ilişkiye ve orgazma engelde değildir.

  Bilgi Almak İçin Formu Doldurun Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.