Burun Estetiği

Service Details

Burun Estetiği

Burun Estetiği ameliyatı sırasında ağrı olur mu?
Burun estetiği genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Ameliyat sırasındaki kemiğin kırılması, kemiğin törpülenmesi veya kemiğin kesilmesi gibi hiçbir işlemi hissetmezsiniz.

Burun Estetiği ameliyatı sonrasında ağrı olur mu?
Eskiden burun ameliyatlarında tampon kullanıldığı için hastalarda tampon çıkarılma fobisi oluşmuştur. Dikiş alma korkusu da diğer bir korkudur. Sonuçta tampon alınmadığı için ve gelişmiş teknolojiler nedeniyle hastaların gözünü korkutacak ağrılar bulunmamaktadır.

Burun Estetiği Sonrası Morarma Olur Mu?
Teknolojinin gelişmesiyle burun estetiğinde morarma en aza düşürülmüştür. Ameliyat sonrasında hilotherm kullanmaktayız, kemiği şekillendirmek için farklı aletler tercih etmekteyiz. Morarmayı en az seviyeye getirmek için elimizden geleni yapmaktayız. Bunu da en iyi şekilde başarmaktayız.

Günümüzde burun estetiği teknolojinin gelişmesiyle çoğu yönden değişmiştir;

  • Burun şekli; eskiden olduğu gibi ucu kalkık, kemiği aşırı oyulmuş yapılmamaktadır. Artık yüze daha uyumlu, daha natural, estetik yapıldığı belli olmayan burunlar tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.

  • Burun ameliyatı seneler önce olduğu gibi zorlayıcı bir ameliyat değildir. Morarma, şişme, şikayetler olmamaktadır.

  • Yine kişilerin en çok sorduğu soru tampon çıkarılırken acır mı? “Artık burun estetiğinde tampon kullanılmamaktadır.

  • Burun alçısı yerine termal splint adı verilen malzeme kullanılmaktadır. Çıkarılması oldukça basit olup hasar vermez.

  • Her geçen gün yeni ameliyat tekniklerinin bulunmasıyla eskiden düzeltilemeyen deformiteler rahatlıkla düzeltilebilir.

Service

Erkekler İçin Burun Estetiği

Burun estetiği Türkiye’de en sık yapılan estetik ameliyatlardan birisidir. Eskiden bayanların sık yaptırdığı bir ameliyat iken artık erkeklerin de çok yaptırdığı bir ameliyat haline geldi. Neredeyse yakın gelecekte bu oran eşitlenecek gibi görünüyor. Erkekler için burun estetiği kadınlardan biraz farklıdır. Görüntü daha naturel olmalıdır. Dışarıdan hiçbir şekilde estetik olduğu anlaşılmamalıdır, ve elmacık kemiği, çene ve alın kemikleri ile uyumlu olmalıdır.


Bilgi Almak İçin Formu Doldurun Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.