Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Service Details

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Operasyon esnasında ilk olarak donör bölge ve saçın ekileceği alanın sınırları çizilerek belirtilir. Sonrasında saç ekimi işleminin deriye yapılabilmesi için tıraş işlemi gerçekleştirilmektedir. Bazı durumlarda tıraşsız saç ekimi yapılabilmektedir.

Anestezi Uygulaması

Bireyin konforlu ve ağrısız saç ekim işlemi geçirebilmesi için ağrısız anestezi cihazı ile püskürtme yöntemi kullanılarak ekim yapılacak alanın uyuşması sağlanmaktadır. Uygulanan lokal anestezi işleminde iğne kullanılmadığı için birey ağrı hissetmeyerek anestezi deri altına gönderilir. Sonrasında ağrısız anestezinin etkisini arttırmak ve daha uzun süreli olmasını sağlamak için lokal anestezi işlemi ile anestezi uygulaması tamamlanır.

Greftlerin Toplanması

İlk olarak kişinin saç kökü alınacak donör bölgenin şekli bozulmadan, ihtiyacı karşılayacak kadar greftler mikro motorlar yardımıyla tek tek toplanır. Toplanan greftler canlı mikro organizmalar olduğu için, organ nakli solüsyonunda bekletilir.

Saç ekimi aşamaları; "Anestezi uygulaması" "Greftlerin toplanması" "Greftlerin yerleştirilmesi" "Maske uygulaması"

Greftlerin Yerleştirilmesi

Greftler, kökleri belirlenen bölgeye kanallar açılarak tek tek konumlandırılır. Saç ekim işlemi esnasında yapılan greftleri yerleştirme işlemi yaklaşık 3 saat kadar sürebilmektedir.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurun Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.