Vaser Liposuction

Service Details

Vaser Liposuction

Vaser liposuction, ultrasonografik ses dalgaları kullanılarak vücudun çeşitli bölgelerinden yağ alınması işlemidir. En son teknoloji Vaser lipo, ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağları parçalamakta ve yağlar sıvı haliyle aspire edilmektedir. Bundan dolayı dalgalı yüzey görünüm Vaser Liposuction sonrasında oluşmamaktadır.

Vaser liposuction yönteminde kullanılan ses dalgaları, sadece yağ hücrelerini hedef almaktadır ve diğer yöntemlerin aksine, bazı önemli dokulara (bağ dokusu, damar ve sinirler gibi) zarar vermez. Bu yağ aldırma yöntemiyle, hastalar hızlı bir şekilde günlük hayatlarına dönmektedir. Ayrıca uygulaması esnasında parçalanan yağlar, özel kanüller vasıtasıyla dışarı alınmaktadır.

Anestezi Yöntemi

Bu teknikte genellikle birden fazla bölge bir arada yapıldığından ve bölgeler karın, sırt, bacak gibi geniş bölgeler olabildiğinden genel anestezi hasta rahatlığı açısından daha uygundur. Ancak daha küçük ve az alanda ki bölgelerde, Lokal Anestezi veya sedasyon yöntemi de uygulanmaktadır. Hangi anestezi yönteminin uygun olacağı, hastanın sağlık durumu, uygulanacak bölgedeki yağ oranı ve alanın genişliğine göre belirlenmektedir.

FDA tarafından onaylanan bu yöntem; vücudun karın, popo, kol, bacak, diz, yanak, gıdı, göğüs gibi vücut bölgelerinde, yağları parçalayarak etkili bir sonuca yardımcı olmaktadır. Erkeklerde görülen jinekomasti yani meme büyüklüğü sorunu içinde oldukça efektif bir yöntemdir.

Operasyon sonrası ne zaman normal hayatıma dönebilirim?

Vaser lipo işlemlerinde, cihazın özellikle yağ dokusuna spesifik olması ve kaslar, damarlar ve bağ dokuya zarar vermemesi nedeniyle iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Daha az morarma, kanama ve kızarıklıklar görülmektedir. Bu da normal hayata 3 gün içerisinde başlayabilmenizin sebebidir. Tam olarak vücutta ki ödemin atılarak derinin normal yapıya ulaşması ortalama 1 ay civarı sürer. Bu süreden sonra kıvrımlı, ince hatlar daha net olarak ortaya çıkar.

Erkeklerde görülen meme büyümesi tedavisinde vaser liposuction etkili midir?

Erkek bireylerde çeşitli nedenlere bağlı olarak görülen meme büyümesi, vaser cihazı ile eritilerek dışarı alınır. Ayrıca vaser cihazı sertleşmiş meme dokusu üzerinde de kuvvetli etkiye sahiptir. Meme dokusunda oluşmuş yağlar ultrasonik ses dalgalarıyla eritilir, dışarı alınır ve deri sıkılaştırılır. Erkeklerde görülen meme büyümesinde en etkili yöntemlerden biridir.

Vaser Liposuction Sonrası Süreç Nasıldır?

Vaser Liposuction sonrası hastamızın korsesini 3 hafta boyunca kullanmasını öneririz. Morlukların şiddeti hafiftir ve çok hızlı iyileşmektedir. Her cerrahi işlemde olduğu gibi, iyileşme döneminde vücut bir miktar ödem toplayabilir. Ancak vaser lipo yaptıranlar, ilk haftadan sonra ödemlerin inmesiyle incelme etkisini görür ve bu etki 10. günden itibaren oturur.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurun Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.