Safir FUE Saç Ekim Yöntemi

Service Details

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Safir saç ekimi, FUE saç ekimi tekniğinin safir cevherinden üretilmiş keskin uçlu özel cerrahi kalemlerle uygulanan minimal invaziv gelişmiş versiyonudur. Saç dökülmelerine kalıcı olarak çözüm getiren saç ekimi operasyonları, FUE tekniğinin geliştirilmesi ile birlikte yaygın olarak uygulanmaya başlamıştır. Saç köklerinin donör bölgeden tek tek toplanıp, saçsız bölgeye tek tek açılan kanallara ekilmesi, bir tür mikro cerrahi uygulaması olsa da geniş bir alanda 4 bin ile 6 bin arasında değişen sayıda mikro yara açmak, toplamda önemli bir doku tahribatına neden olur.

Safir FUE saç ekimi tekniğinde bu mikro yaraların neden olduğu doku travması en aza indirgenir. Keskin safir bıçakların açtığı şeklindeki kanallar çok daha küçüktür. Pürüzsüz bir cerrahi kesi, yara iyileşme sürecini önemli ölçüde kısaltır, doku deformasyonunu azaltır ve çok daha doğal saç ekimi sonuçları elde etmemize yardımcı olur.

Safir Saç Ekimi Nasıl Yapılır?


Safir saç ekimi, donör bölgeden alınan saç köklerinin saç ekimi yapılacak alana safir uçlu bıçaklarla açılan V şeklindeki kesilerek tek tek ekilmesiyle yapılmaktadır. Hangi saç ekimi yöntemi kullanılıyor olursa olsun saç ekiminde sonucu belirleyecek ilk ve en önemli parametre donör bölgedeki saç rezervidir. Safir FUE tekniği ile ileri derece saç kayıplarında dahi beklentinin üzerinde sonuçlar elde etmek mümkündür fakat verici bölgede yeteri kadar saç olup olmadığını tespit etmek, hastanın beklentilerini karşılayabilmek açısında önemlidir.

Safir saç ekimi, uygulama aşamaları bakımından FUE saç ekimi ile benzerdir. Saç kökleri toplanırken FUE tekniğinde olduğu gibi çelik punchlar kullanılır. Safir FUE’nin farkı alıcı bölgeye kanal açma aşamasında devreye girer. Klasik FUE tekniğinde U şeklinde çalışan çelik bıçaklar yerine Safir FUE tekniğinde doğal safir taşından üretilmiş alüminyum alaşımlı çok daha keskin safir bıçaklar kullanılır.

Ameliyat günü düğmeli ya da fermuarlı kıyafetler giymek operasyon sonrası giyinip soyunurken saç köklerine zarar vermemek açısından dikkate alınması gereken önemli bir uyarıdır.

Kimler Safir FUE İçin Uygun Adaydır?
Donör bölgede yeterli miktarda saç köküne sahip 20-60 yaş arası tüm kadın ve erkekler, Safir FUE saç ekimi tekniği ile kaybettikleri saçlara kavuşabilir. Geniş bir alanda şiddetli saç kayıpları durumunda kullanılabileceği gibi şakaklarda açılma, alın çizgisinin geriye gitmesi, saçın tepeden açılması ya da homojen seyrelme gibi tipik saç dökülmelerine karşı da Safir FUE saç ekimi, kalıcı çözümdür.

Safir FUE Saç Ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler;

 • Safir FUE saç ekimi öncesi kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmaz.
 • Alkol tüketimi en az 3 gün önce bırakılmış olmalıdır.
 • Kronik bir hastalığınız ya da sürekli kullandığınız ilaçlar varsa doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekir.
 • Service

  Safir FUE Avantajları;

 • Kanal açma işlemi esnasında safir uç kullanılması, anti-bakteriyel özelliklere sahip pürüzsüz yüzeyi, sertlik, keskinlik ve dayanıklılık gibi fiziksel nitelikleri nedeniyle çok daha az vibrasyon olmasını sağlar. Böylece hem travmanın hem de doku hasarı riskinin en düşük düzeyde tutulması sağlanır.
 • Safir FUE ile Klasik FUE yöntemine göre daha sık ekim yapılabilir ve bu da daha ileri evrelerde saç dökülmesi olan hastalara uygulanmasını olanaklı kılar.
 • Greftlerin daha sık ekilmesine yardımcı olur; saç yoğunluğu ile birlikte daha doğal bir görünüm elde edilmesine olanak sağlar.
 • Klasik FUE'ye göre, deri altına daha az sıvı enjekte edilerek kanal açma imkânını kolaylaştırır.
 • Uygulamadan sonra görülen ödem düzeyi de daha düşük olacağından hastalar için operasyon sonrası her anlamda daha konforlu olur.

 • Bilgi Almak İçin Formu Doldurun Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.