FUE Saç Ekim Yöntemi

Service Details

FUE Saç Ekim Yöntemi Nedir?

Saç dış görünüşün ve estetiğin en önemli parçalarından biridir. Çoğu insan gür ve sağlıklı saçlara sahip olmayı ister. Ancak zamanla kadınlarda ve erkeklerde hormonal faktörler, hava kirliliği, stres, vitamin ve mineral eksikliği gibi bir çok çeşitli faktörlerin de etkisiyle saç dökülmesi ve saç kaybı problemleri görülebilmektedir. Erkeklerdeki en büyük saç dökülmesi nedeni genetik faktörlerdir. Kadınlarda görülen saç dökülmesi probleminin en sık karşılaşılan sebebi ise hormonal faktörler ve demir, B12 gibi vitamin ve mineral eksikliğidir. Günümüzde saç dökülmesi ve saç kaybı probleminden saç ekimi yöntemleri ile kurtulmak mümkündür. FUE yöntemi saç ekim uzmanları tarafından en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Saç ekimi uzmanları saç nakli için başvuran kişilerin öncelikle saç analizlerini yaparlar. Böylece saçın yapısı ve kalitesi, dökülmenin yoğunluğu, saçların alınacağı donör bölgedeki saç köklerinin kalitesi belirlenir. Daha sonrasında hastanın Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’nun kısaltılmış hali olan FUE yöntemine uygun olduğuna karar verildiği takdirde işleme başlanır. Safir FUE yönteminin en önemli avantajı işlem sonrasında hastanın saçlarının doğal görünmesidir.

FUE Yöntemi Faydaları; Safir FUE saç ekimi ağrısız bir tedavidir, Doğal safir bıçaklar, kan dolaşımının normal işleyişine müdahale etmez, Safir bıçaklar doğası gereği antibakteriyel özelliklere sahiptir,

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Öncelikle saç ekimini uzmanlarımız işlemden sonra doğal görünüm elde edebilmek için saç dökülmesi şikayeti ile başvuran kişilerin ön saç çizgisini belirler. Bunun önemli nedeni ise çok önden veya çok geriden başlayan ön saç çizgisinin kişiyi doğallıktan uzaklaştırmasıdır. Bunun yanında ön saç çizgisinin düz bir çizgi halinde olması da doğallık açısından tercih edilen bir durum değildir. Ön saç çizgisinin belirlenmesinin ardından saç dökülmesinin ve kaybının yoğun olduğu açık alan belirlenir.

FUE tekniği dört aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle saç köklerinin toplanacağı donör bölge tıraş edilerek operasyona başlanır. Bunun nedeni mikromotor yardımıyla saç köklerinin alınmasını kolaylaştırmaktır. Bu aşamadan sonra saç köklerinin toplanacağı bölge lokal anestezik ilaçlar ile uyuşturulur ve ikinci aşamaya başlanır. İkinci aşama olan saç köklerinin alınması sırasında ense bölgesinden kıl kökleri tek tek mikromotor yöntemi ile toplanır. Bu aşamada ense bölgesinin donör bölge olarak seçilmesinin en önemli nedeni bu bölgedeki saçların dökülmeye karşı daha dirençli olmasıdır.

Saç köklerinin toplanması ortalama iki saat kadar sürer. Sağlıklı saç foliküllerinin alımı aşaması tamamlandıktan sonra bu saç köklerini zarar görmeden muhafaza etmek çok önemlidir. Bu nedenle toplanan sağlıklı saç kökleri özel bir solüsyon içerisine konulur. Daha sonrasında ekim yapılacak alan lokal anestezi ile uyuşturulur. Bundan sonra işlemin en önemli aşamalarından birisi olan kanal açma aşamasına geçilir. Kökler toplandıktan sonra transfer edilecek olan bölgeye çelik uçlu özel aletler yardımıyla kanal adı verilen delikler açılır ve toplanan kıl kökleri deliklere tek tek transfer edilir. Safir FUE saç ekimi işlemi ortalama 7-8 saatte tamamlanır.

Türkiye'nin En İyi

NeoClinic Estetik Merkezi

Bilgi Almak İçin Formu Doldurun Uzmanlarımız, sorununuzu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için sizi bekliyor.